Kriptovaliutų investuotojų nuotaikos smuko iki neigiamiausio lygio nuo 2022 m. nuosmukio, kai bitkoino (BTC) smukimas žemiau 54 000 JAV dolerių nusmukdė skaitmeninio turto rinkas.
Plačiai paplitęs kriptovaliutų baimės ir godumo indeksas, kurį sukūrė duomenų šaltinis Alternative.me, rodo rinkos entuziazmą bitkoino ir kitų stambių kriptovaliutų atžvilgiu: 0 reiškia kraštutinę baimę, o 100 reiškia kraštutinį godumą.
Penktadienį rodiklis nukrito iki 29, o tai yra giliausias kritimas į baimės zoną nuo 2023 m. sausio pradžios, kai po 2022 m. meškų rinkos bitkoinu buvo prekiaujama už 17 000 JAV dolerių.
Rodiklis siuntė priešingą pardavimo signalą šių metų kovą, kai pasiekė 90 lygį netoli to, kas, kaip paaiškėjo, buvo 2024 m. kriptovaliutų rinkos viršūnė ir bitkoino visų laikų rekordas – apie 73 500 JAV dolerių. Nuo to laiko BTC ir eteris (ETH) atpigo 25-30 %, o pagrindiniai altkoinai smuko apie 50 %, o mažesni žetonai prarado dar daugiau.
Ar jau pasiektas dugnas?
Ekstremalus baimės lygis gali suteikti pirkimo galimybių, tačiau tikrovė yra labiau niuansuota ir joje reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.
Pagrindiniai nuosmukio katalizatoriai buvo Vokietijos ir JAV vyriausybių konfiskuotų bitkoinų iškrovimas, taip pat “prevencinis pardavimas”, kai šį mėnesį nebeveikiančios Japonijos biržos “Mt Gox” turtas pradėjo grąžinti pinigus investuotojams.
Jos teigimu, mažai tikėtina, kad artimiausiu metu pardavimo spaudimas sumažės. Vokietijos vyriausybė vis dar turi apie 2,2 mlrd. dolerių vertės BTC, JAV vyriausybė – daugiau kaip 12 mlrd. dolerių, o “Mt. Gox” turtas – daugiau kaip 8 mlrd. dolerių, rodo blokų grandinės sekimo platformos “Arkham Intelligence” duomenys.
Artimiausiomis dienomis bitkoino kryptį lems “Mt. Gox” vartotojų pardavimo spaudimas.
Rinka tikisi, kad dauguma “Mt. Gox” naudotojų parduos savo atgautą kriptovaliutas, tačiau galime sulaukti atšokimo, jei pardavimas bus mažesnis, nei tikėtasi.